Životnost spermie /otázky a odpovědi/

Životnost spermie /otázky a odpovědi/

Krásný den Rani.
Chtěla jsem se zeptat, zda spermie v pochvě čeká na ovulaci než dorazí, protože nás už každodenní snažení nebaví. Začala jsem více sledovat svůj menstruační cyklus a jít podle něho. Měli jsme styk včera (2x) a ovulace by měla být zítra, ale problém je, že mě a přítele už to snažení nebaví, tak nevím, zda by spermie ze včera počkaly na zítřek? Omlouvám se za možná hloupou otázku, ale já se v tomto opravdu nevyznám.
Lenka

Milá Lenko,
děkuji za dotaz, žádná otázka není hloupá. Životnost spermií se odvíjí od zdravotního stavu muže a také je závislá na prostředí. Spermie poměrně rychle umírají na vzduchu mimo tělo a to během několika minut. Jakmile ejakulát začne zasychat, spermie umírají. V teplé vodě, například v teplé koupeli, spermie žijí o něco déle, protože se jim daří v teplém a vlhkém prostředí. Ale i tak, je možnost, že žena otěhotnění při koupeli, velmi nízká. Spermie nemá schopnost proniknout z vody do vagíny sama. V těle ženy, ve vagíně, je pro spermie příznivé prostředí. Dokáží zde přežít i několik dní, maximálně 5 dní. Vše závisí na zdravotním stavu muže a také na tom, jak příznivý je ženský cervikální hlen. Pokud je ženské prostředí v pochvě příliš agresivní, nepřežije zde spermie ani hodinu. To jsou většinou případy, kdy se párům nedaří počít děťátko a vyhledávají odbornou pomoc. Je vědecky prokázáno, že spermie přežije ve vejcovodu ženy 48 hodin a i za 48 hodin je schopná oplodnit vajíčko, to však neznamená, že to nemůže být déle.
Odpověď na Vaší otázku je ano. Pokud dojde k pohlavnímu styku před očekávanou ovulací ženy, spermie překoná děložní hrdlo, usadí se ve vejcovodu ženy, zde může čekat a oplodnit vajíčko druhý možná i třetí den po styku.

Šance počít miminko je z mojí zkušenosti také velmi závislá na psychice.

Mám u žen vypozorováno, že někdy děťátko doslova čeká, až budoucí maminka udělá změnu ve svém postoji k sobě, v životě, nebo k životu, aby mělo ideální podmínky se narodit. U každé ženy to může být jiné téma, které jí brání v otěhotnění. Dobrá zpráva je, že není třeba téma složitě hledat a pojmenovávat, stačí uvolnit mysl. A v tom ženě dokáže pomoci seberozvojový ženský seminář, cvičení a meditace. Velmi příznivé pro ženu a její zdraví jsou ženská jóga, tantra jóga pro ženy Mohendžodáro. Mohendžodáro je soubor cvičení a meditací pro ženské zdraví. Dokáže uvolnit psychiku, dokáže podpořit zdravotní stav ženských pohlavních orgánů, pánevního dna a harmonizovat hormonální systém. Mohendžodáro pomáhá ženě nalézt rovnováhu v životě, propojit jí s její ženskou duší, aby uvěřila svým ženským darům, darům ženské moudrosti, intuice a síle lásky ženského srdce. Je to velký krok v přijetí sama sebe a k sebelásce. Tím léčí neduhy na těle i duši, protože každá nemoc má základ v nepřijetí nějaké části sebe.

Na každý kurz Mohendžodára, které pořádám, přijde minimálně jedna žena, která dlouhodobě nemůže otěhotnět nebo donosit miminko. Po kurzu, nebo již v průběhu, ženy otěhotnění. Ženám se daří také lépe donosit a porodit svoje děťátko. Jsou to velmi silné okamžiky radosti a štěstí, které provázejí mojí práci.
Jsem za to velmi vděčná a věřím v sílu ženské podpory, sounáležitosti a sesterství. Má nevyčíslitelnou hodnotu. Hodnotu, která otevírá srdce a spouští slzy lásky a vděčnosti za život a za vše co život přináší.
Více o kurzech Mohendžodára naleznete zde: Mohendžodáro kurzy (mezi-tony.cz)

V srdci ženy sídlí oheň, který dokáže cokoliv, jakýkoliv problém, přetavit do energie lásky. Takovou sílu má ženské srdce, každé ženské srdce, stačí se rozpomenout, oživit tuto svojí schopnost. Máte příležitost vkročit do tohoto tajemství a navždy zažehnout svůj plamen. První modul čtyřdílného výcvikového učení Esence Bohyně proběhnul v srpnu 2020 a opětovně proběhne 31.7.-4.8.2024  Esence Bohyně – Modul 1 – Mystérium srdce (mezi-tony.cz)
Druhý modul Esence Bohyně proběhnul v srpnu 2021 Esence Bohyně – Modul 2 – Emoce – Intimita – Spiritualita (mezi-tony.cz)
Třetí modul Esence Bohyně – INTUICE proběhnul v srpnu 2022 ESENCE BOHYNĚ 2022 – INTUICE – spirituální probuzení (mezi-tony.cz)
Čtvrtý modul Esence Bohyně proběhne 2.-6.8.2023 Esence Bohyně – Modul 4 – s Duší a Duchem v souladu (mezi-tony.cz)
Jednotlivé moduly jsou postaveny samostatně tak, že je možné je absolvovat v libovolném pořadí a další vyhlášený modul nevyžaduje absolvování modulu předchozího.

Dále velmi doporučuji produkty podporující ženské i mužské zdraví a tím výrazně zvyšují schopnost početí jsou to : Zelený ječmen a Chlorella od firmy Greeen Ways. K dostání u mě, nebo u dalších žen podporujících „zelené zdraví “
https://www.gw-int.net/

Milé ženy, srdečně Vás zvu na některý z mých seberozvojových kurzů :

Více podrobností se dozvíte v níže uvedených odkazech:
Mohendžodáro kurzy (mezi-tony.cz)
Esence Bohyně – Modul 4 – s Duší a Duchem v souladu (mezi-tony.cz) 2.-6.8.2023

S láskou
Rani Radka Sochorová
www.mezi-tony.cz

Obrázek namalovala Blondook
https://www.facebook.com/blondook/

Přehled pořádaných kurzů :
www.mezi-tony.cz

Související kurzy :

Termíny nejbližších kurzů Mohendžodáro 16.9. a 20.9.2023

Esence Bohyně – Modul IV. – S duší a duchem v souladu  2.- 6.8. 2023

Esence Bohyně – Modul III. – Intuice

Esence Bohyně – Modul II. – Emoce – Intimita – Spiritualita

Esence Bohyně – Modul I. – Mystérium srdce 31.7. – 4.8.2024