EMOCE. Z potlačení emocí vznikají nemoci.

EMOCE.

Z potlačení emocí vznikají nemoci. Každá emoce v těle, která již vznikne, se potřebuje projevit. Něco vás zasáhne a vy cítíte smutek, chcete plakat a nedovolíte si to. Smutek již vznikl, cítíte ho, energie smutku tu je a chce se uvolnit z těla, aby jste zůstali zdraví. Když nemá šanci se uvolnit, nedovolíte to, smutek potlačíte, nemůže zmizet, to není možné, nejde to, protože již existuje. Je úplně hmatatelný. Potlačíte smutek a on se vám usadí v těle. Začněte si plnit své tělo, svoje orgány touto nízkou a destruktivní vibrací smutku. Možná to děláte dlouhodobě a vaše tělo se tak naplňuje jedem. Jedem, který si vytváříte sami, nevědomě. Ze strachu se projevit. Nebo proto, že vám rodiče říkali kluci nepláčou, nebo neřvi, nevztekej se. Cítíte za emoce pocit viny. Máte strach o lásku, že nebude milováni, protože emoce jsou pro okolí nepřijatelné. A tak svoje tělo naplňujete a naplňujete až onemocní. Nemoc je volání těla, tak dost, změň svůj návyk, udělej změnu. Tělo nemá jinou možnost, jak s vámi komunikovat, než přes bolest, pocity a nemoc. Čím těžší je nemoc, tím silnější je volání vašeho těla po změně. Je to přímá úměrnost.
A co když vznikne vztek. Představte si, že vás něco šíleně naštve. Nebo někdo vás šíleně naštve. Nebo dokonce váš milovaný partner vás šíleně rozlobí. Úplně se to ve vás vaří a máte pocit, že bouchnete. Ale třeba jste ten typ člověka, kterému rodiče zakazovali se vztekat a vy nevíte jak se projevit. Máte třeba strach, že partnerovi vaším silným vztekem ublížíte, tak zvolíte a vyjádříte zástupnou emoci. Nevyjádříte vztek, ale začněte projevovat smutek, protože si myslíte, že smutek je přijatelnější. A co se stane potom? Váš partner se na vás naštve. Začne se zlobit on. Cítí totiž, že nejste pravdivý. Cítí komedii, kterou na něj hrajete a to ho bude zraňovat, protože chce abyste k němu byli pravdivý. A vám začne být ještě hůř, cítili jste vztek, potlačili ho z lásky k okolí a ono se okolí na vás ještě teď zlobí. Je to začarovaný kruh. Třeba příště, až vás něco naštve, vztek potlačíte a uložíte si ho do těla.
Totéž se děje i s ostatními emocemi, se stresem a strachem.
Jak z toho ven. Jak si zachovat zdraví a přitom mít laskavé vztahy a nezraňovat své blízké.
Důležité je začít emoce uvolňovat. Udělat si čas a o samotě emoci prožít. Dát si omezený čas. 10 minut, kdy budete mít úplný klid a nikdo vás nebude rušit a vy emoci plně prožijte. Křičte, plačte, vztekejte se, bojte se atd. a až uplyne stanovený čas z emoce vystupte. Lehněte si chvíli do klidu a dýchejte do svého srdce, usmějte se do svého srdce a představte si , že ze srdce se uvolňuje teplo a klid do celého vašeho těla. Nechte si celé tělo naplnit teplem a klidem ze svého srdce. Stále se na sebe usmívejte. Tím místo v těle, které
zaplňovala emoce a odešla, nyní naplníte láskou a léčením. Budete zdravější, spokojenější a živější.
Postupně budete schopní emoci rozpoznat ještě než vznikne a přeměnit jí v lásku. Je to proces, kterým je třeba jít krok po kroku. Přepisovat staré programy a měnit svoje návyky.
Velmi pomáhá a pro někoho může být rychlejší a efektivnější zkoušet prožívat emoce v bezpečném prostředí se zkušeným lektorem.
Emocemi se zabýváme na mých kurzech Mohendžodára pro ženy. Procházíme meditacemi přímo určenými emocím. Mluvíme o emocích. Dovolujeme si plynout a prožívat. To vše laskavě, v bezpečí a s pocitem ochrany a přijetí. Naše pocity a emoce jsou darem a je krásné to objevit.

Přijďte objevovat rozmanitosti a krásy ženství.

Milé ženy, srdečně Vás zvu na některý z mých seberozvojových kurzů Mohendžodára.

Více podrobností se dozvíte v níže uvedených odkazech:

Přehled pořádaných kurzů :
www.mezi-tony.cz
https://mezi-tony.cz/mohendzodaro-kurzy/
https://mezi-tony.cz/esence-bohyne-modul-2-emoce-intimita-spiritualita/

S láskou
Ma Prem Rani / Radka Sochorová
www.mezi-tony.cz

Foto : Slávek Kaplan