Láska a oddanost

Žena touží, potřebuje, prahne po lásce a také po oddanosti. Sní o tom naplnit svoje srdce láskou, nechat srdce láskou přetékat, rozpouštět a tát. Dychtí lásku dávat, prožívat a přeje si tvořit laskavý svět. Žena také potřebuje a chce se odevzdat. Být oddaná a zranitelná, být přijímající a nechat se vést. Prahne po síle, která jí pevně a přitom velmi laskavě otevře a přiměje jí se vzdát. Vzdát se vedení, vzdát se myšlenek, obav, plánů a zažít blažený stav rozšíření se a uvolnění. Žena si přeje pozvat muže, jehož láska bude tak silná, že žena pocítí bezpečí a důvěru, konečně uvěří a odevzdá se. Odevzdá se plně a bez jakýchkoliv záchranných lan, které by si zavěšovala okolo sebe a jistila se. Ne vždy je možné mít takového muže nablízku. Nebo žena prochází obdobím života, kdy je sama.
To nevadí, protože tuto sílu nenaleznete pouze u muže, naleznete jí také v energii, která nás převyšuje a je jedno, jestli jí nazýváte Bohem, Vesmírem, Jednotou, Zákonem přírody …. Najdete zde stejnou sílu, lásku a moudrost, jakou má milující muž. Stejně plně se můžete oddat této Energii. Milovat se z celou existencí. Cítit podporu vesmíru. Cítit výživu a vedení síly, která je božská a která nás přesahuje. Můžete cítit s každým nádechem lásku, kterou nás naplňuje život. Můžete se nechat prostoupit. Pomilovat se s Bohem, odevzdat se totálně a kdykoliv chcete.

Udělejte si denně nejméně 20 minut čas. Vytvořte si prostředí, kde vás nebude nic rušit . Vypněte telefon. Rozdýchejte své tělo cvičením, které máte rádi. A zkoušejte uvolňovat napětí v těle pomocí svého dechu. Pozorujte, kde v těle cítíte napětí a kde již uvolnění. Pomozte si představou, představuje si, že s výdechem se napětí rozpouští a uvolňuje. Zkoušejte nevšímat si myšlenek , nechte je téci, ale nerozvíjejte je. Nevstupujte do svých myšlenek, nechte je přijít a odejít, nevěnuje jim pozornost. Věnujte pozornost svému tělu. Představte si, že vaše uvolněné tělo se otevírá a vy do něj nadechujete lásku, nechte se láskou zcela prostoupit. Jednou se to stane a vy zažijete odevzdání, které vám spustí slzy vděčnosti a radosti. Zažijete tento stav. Pro oddanost je třeba se rozhodnout. Je třeba se rozhodnout pro oddanost cestě k sobě, ke svojí duši, ke své božské podstatě. A potom oddaně jít. A jednou, jednou ucítíte splynutí s celkem, ucítíte ten blažený stav, po kterém touží každá lidská bytost – být součástí celku, nebýt oddělená.
Existuje mnoho dechových cvičení i pohybových a meditačních technik, které pomáhají odpojovat mysl. Je mnoho způsobů a možností jak se propojovat s božskou podstatou v nás. Já jsem si zvolila jógu, Mohendžodáro a tantru, to je směr blízký mému srdci, duši i životu. Na kurzy, které vedu se můžete podívat a přihlásit se zde: www.mezi-tony.cz

S láskou
Rani Radka Sochorová
www.mezi-tony.cz
Foto : Slávek Kaplan