MOHENDŽODÁRO

Mohendžodáro je starodávný rituál pro ženy vycházející z indické tradice, naladěný na potřeby moderní ženy. 

Je to zkrášlující a omlazující cvičení, které dodává ženám krásu, svěžest a šťavnatost.

Jsem profesionální lektorka Mohendžodára a každoročně pořádám kurzy Mohendžodára.

JÓGA

Harmonie těla, mysli, srdce a duše. Jednota, propojení, spojení a rovnováha.

JÓGA probouzí tělo, ducha i duši 🙂 Jóga nastartuje a naladí člověka na celý den. Jóga vás propojí s vámi samotnými, s vaším tělem, s vašimi záměry, posláním a vaše cesta dnem bude jasnější, přímější a veselejší. Jóga probudí vaše smysly tak, jak jste možná ještě nepoznali. Probudí všechny aspekty ve vás.  Naučíte se život nehodnotit a vychutnat si ho ve všech jeho podobách. Je to možná cesta nelehká, ale nádherná. Cesta k pravdě a k životu. 

Jsem profesionální lektorka jógy a pravidelně pořádám lekce jógy.

LÉČIVÉ A HARMONIZAČNÍ MANDALY

 

Kreslím osobní harmonizační mandaly na míru na jakékoliv téma vašeho života, které si přejete podpořit.  Lásku, zdraví, jednotlivé orgány, radost, rozvoj, síla, průbojnost, přijetí, odpuštění, hojnost, vitalita, sexualita, ženská energie, mužská energie, čakry, podpora meditace, uzemnění, laskavost, rovnováha a jiné.

Související kurzy :

PÉČE O TĚLO A ZDRAVÍ, VÝŽIVA, DETOXIKACE.

Každý, kdo vnímá svojí duši, touží také pečovat o svoje tělo. Tělo je chrámem pro naší duši. Zdravé tělo je dar, učiněné štěstí.
Okolo výživy a stravování se šíří mnoho mýtů a protichůdných názorů. Každé tělo je jiné a neexistuje tudíž univerzální recept, jak jej vyživovat.
Příchodem nemoci přichází signál těla k životní změně, nebo k odpočinku. Nehledejme lék, který by něco udělal za člověka, ale přírodní zdroj, který pracuje pro člověka. Zdroj, který vyživí, vyčistí tělo a posílí imunitu.

Nejlepším lékařem je váš imunitní systém.

KÁVA S HOUBOU REISHI

KÁVA s obsahem houby GANODERMA (REISHI). Ganoderma činí z kávy - kyselinotvorného nápoje - NÁPOJ ZÁSADITÝ. Dodává tělu energii dlouhodobě tím, že kofein UVOLŇUJE POSTUPNĚ, tudíž nezatěžuje srdce. Tato káva z těla NEVYPLAVUJE ŽIVINY a tělo NEODVODNUJE. Navíc CHUTNÁ LAHODNĚ, je to 100% Arabica. 

HOMEOPATICKÉ KONZULTACE

Homeopatie je 200 let známá a vyzkoušená léčebná metoda.
Homeopatická léčba je léčba určená pro všechny věkové kategorie, spektrum jejího využití je široké

OZDRAVNÉ POBYTY

 • Jóga pro maminky s dětmi,
 • Detoxikační očistné pobyty s jógou.
 • Víkendy s  Mohendžodárem
 • Víkendy s jógou

TVOŘIVÁ SETKÁNÍ

 • Kurzy kreslení mandal
 • Hudební tvořivé dílny
 • Bubnovací večery

SPOLEČENSKÁ SETKÁNÍ

 • Oslavy příchodu nového roku
 • Oslavy letního slunovratu
 • Setkávání podobně naladěných lidí

UBYTOVÁNÍ V SOUKROMÍ

 • Ubytování v soukromí s komfortem na statku ve Východních Čechách
 • Nově zrekonstruované pokoje s kuchyňkou
 • Uzavřený dvůr, velká zahrada

MEDITAČNÍ A KATARZNÍ TECHNIKY

 Aktivní pohybové meditace

Co jsou pohybové meditace, proč jimi začínat a nezačínat meditaci pouhým sezením. Začnete-li meditaci pouhým sezením objeví se vnitřní neklid a meditace bude narušována. Čím více se budete snažit jen tak sedět, tím nepříjemněji se budete cítit. Začnete si uvědomovat přeplněnou mysl, budete se cítit frustrovaně ne blaženě. 

Mysl se chce hýbat, tělo se chce hýbat, ale vy jen sedíte. Zkuste začít z druhé strany dovolte si pohyb tančete chaoticky, třeste se a hlasitě dýchejte. Když tiše sedíte je uvnitř vás tichý blázen. Když se projevíte tehdy si začnete uvědomovat jemný tichý bod uvnitř vás, který je hluboký a klidný. Budete se cítit blaženě, ve svém středu najdete vnitřní ticho. Když budete jen sedět pak je ten v nitru oním neklidným šílencem. Jste klidní na povrchu, ale uvnitř neklidní. Když začnete něčím aktivním, živým, bude to pro vás lepším. Potom začnete cítit vnitřní klid, který neustále narůstá a čím více narůstá tím větší je možnost, že vhodně využijete i pozice v sedě a v leže tehdy bude možná i Tichá meditace.
Meditační techniky začínající pohybem akcí pomáhají člověku v mnoha dalších věcech. Stávají se katarzí. Když sedíte jste frustrovaní mysl se chce hýbat a vy pořád sedíte, svaly se hýbou každý nerv se hýbe a vy se snažíte ten pohyb potlačit, děláte tak něco, co je proti vám samotným. Uvnitř se rozdělíte na toho kdo nutí a toho kdo je nucen. Ta část která je nucena potlačována je ta větší část ve vás samotných. To co potlačujete to byste měli vyhodit, ne potlačovat, jinak to ve vás poroste, nahromadí se to ve vás. Veškerá výchova, civilizace, vzdělání, to vše na vás vyvíjí nátlak. Vaše pravé já bylo tolik potlačeno, že byste se měli rozhodnout to vše zahodit. S lepším vnímáním vnitřního mechanismu mysli pak dokážete odhodit mnoho věcí.

Když se například dítě vzteká, řeknete mu nevztekej se a ono začne potlačovat vztek. Teď už se třeba přestane vztekat ale vztek bude mít pořád, ten nezmizel. Nahromadí v sobě spoustu vzteku, který mohl uvolnit ve chvílích, které jsou pomíjivé. Nikdo se nedokáže neustále vztekat, pokud není potlačován. Vztek je přechodný, pokud se vyjádří velmi rychle, poté zmizí. Můžete dítěti říci měj vztek na polštář, bouchej do polštáře. Lidé v sobě nahromadili zlost, násilí, sex, žádostivost, všechno možné. A to se stává šíleností ukrytou ve vás. Nejprve to vyhoďte do vzduchu a potom dokážete klidně sedět. Vyzrálá osobnost dokáže milovat a cítit lásku i když život v životě zrovna není druhá milující bytost.Vyzrálá osobnost dokáže milovat a cítit lásku i když v jejím životě zrovna není druhá milující bytost. Dokáže se vztekat a nepotřebuje k tomu objekt svého vzteku. Plakat bez příčiny, smát se bez příčiny. Pak dokážete zahodit vše co se ve vás nahromadilo. Zbavit se břemene minulosti a pak se ve své nevinnosti můžete posadit a meditovat, protože uvnitř vás už není žádný šílenec,  který by meditaci narušoval. Je to postupný proces, nemějte očekávání, postupujte pomalu duchovní růst se nedá uspěchat. Neusilujte o výsledky. Ego se zaměřuje na výsledky. Mysl se stále upíná k nějakým výsledkům. Mysl se nikdy nezajímá o samotnou činnost. Činnost je meditace.

 

Dýchání do čaker 

Máme nejenom tělo ale také jemnohmotnou energii, která působí na tělo tím, že proudí skrze spirály energie čakry. Čakra znamená v sanskrtu světelné kolo. Sedm hlavních čaker a množství menších působí na endokrinní žlázy, lymfatický systém našeho těla tím, že je zásobují dobrou energii a nežádoucí energii odvádějí. Je to prevence chorob a nemoci. Aby se tato prevence fungovala, je nezbytné o čakry správně pečovat. Dechové techniky harmonizují čakry a tím obnovují energii a životní sílu. 

Chcete se více dozvědět o pohybových meditacích, o termínech požádaných pohybových meditací ? Kontaktujte nás.

PARTNERSKÉ VZTAHY

O TOUZE, OČEKÁVÁNÍCH A O LÁSCE.

Jak na sobě pracujeme, zkoušíme nemít vůči partnerovi žádná očekávání a přijímat život tak, jak přichází. Některé touhy jsou v nás zakořeněné hluboko hluboko. Tyto touhy jsou naším hnacím motorem. Toužíme být v milostném vztahu podporujícími, milujícími a sebevědomými partnery. Aby partner/ka vedle nás mohl/a být tím nejlepším čím je a čím být chce, cítil/a se silně, přitažlivě a přijímaný/á bez podmínek. 

CO DĚLÁ ŽENU ŠTASNOU A VYTVÁŘÍ JÍ POCIT BEZPEČÍ?

-  Touží mít po boku veselého pozitivně napadeného muže, který je 
schopen postavit se každodenním situacím a umí řešit problémy.
-  Když jí muž dá jistotu. Může být fyzická, materiální, citová, ale musí to být 
nějaký druh jistoty. 
-  Když je muž společenský, umí navazovat vztahy s druhými lidmi a je 
komunikačně zdatný a to především vůči ní samotné. 
-  To nejdůležitější ze všeho - Žena potřebuje, aby jí muž miloval, toužil po ní, respektoval jí, 
zahrnoval jí něžnostmi a citem. Žena potřebuje cítit, že je 
nepostradatelnou součástí jeho života.

CO MUŽ HLEDÁ V ŽENĚ. 

-  Schopnost ženy proměnit dům v domov, v hnízdečko lásky, ve kterém by
muž našel radost a chuť do života. 
-  Krásu ženy, krásu která vychází zevnitř, z jejího upřímného a laskavého 
srdce. Aby byla žena osobností s pozitivním přístupem k životu, chytrá, 
sebevědomá a veselá. 
-   Aby žena znala jeho touhy a přání, mezi které patří také dobré jídlo a pití. 
Dobrou kuchařku, která umí přimíchat umění a krásu do toho co vaří. 
-  Aby žena měla ráda sex, byla uvolněná, něžná, smyslná a zkušená v 
posteli. Ze všech čtyřech věcí je tato pro mužovo podvědomí nejdůležitější. 
Sexuální uspokojení a propojení s partnerkou na všech úrovních je pro 
muže jeden ze způsobů, jak se může dostat zpátky k jednotě. Jeden ze 
způsobů jak cítit, že je součástí vesmírného celku, jak cítit, že je součástí 
božské podstaty. Žena je muži pomocnicí na cestě ke stavu 
rozšířeného vědomí.

 

Není v našich silách někoho změnit, změna je možná jen přes nás samotné.

Krásné dny plné hravého objevování vám přejí

Radka a Martin / Mezi-tóny

TANTRA, INTIMITA, SDÍLENÍ, SEXUALITA

JAK PROBUDIT POLARITU A PŘITAŽLIVOST VE VZTAZÍCH

 

Chtěla byste cítit, jak po vás mužský partner touží a noří se do vaší ženské krásy? Nechte se vést, spoléhejte na mužství svého partnera více než na svojí mužskou stránku. Představte si, že by se váš mužský partner díval častěji do zrcadla na sebe než na vás, kdyby toužil po sobě a byl celý bez sebe z toho, jaký je krásný. Přesně takový pocit má on z vás, když jste soběstačně samostatná, když spoléháte více na své vedení než na jeho. Pokud máte hluboko v sobě ženskou sexualitu, tak si přejete aby partner toužil po vaší kráse víc než po svojí a on si přeje, abyste toužila po jeho vedení více než po svém vlastním. 

 

VÁŠEŇ V PARTNERSKÉM VZTAHU.

Po nějakém čase může ve vztahu ubývat vášně a vzájemné přitažlivosti. Může se tak dít proto, že z lásky k partnerovi a z touhy po větším souznění s ním se stáváme více a více podobní jeden druhému. Potlačujeme a přizpůsobujeme sebe nebo partnera, abychom vytvořili laskavější a klidnější vztah, větší harmonii. Rozdílnost partnerů je však požehnáním a velkým darem. Vaše rozdílnost vás navzájem k sobě přitahuje jako dva odlišné póly magnetu. Vytváří energii, dynamiku, živost, emoce. Díky tomuto uvědomění budete přijímat sebe i partnera takové jací jste, budete za vaše rozdílnosti vděční, budete je oslavovat a ctít. Pozvete tím laskavost, pochopení, přijetí a vášeň do svých vztahů.

 

ŽENA SE OTEVÍRÁ A MUŽ DO NÍ VSTUPUJE SVÝM VĚDOMÍM

Žena se otevírá a muž do ní vstupuje svým vědomím, vědomou plnou pozorností. Když jeho pozornost něco rozptýlí a jeho vědomí se tím vzdaluje, tak žena reaguje tak, že se zavírá. Je to jako živý mechanismus, jako když dýcháš. Mužské vědomí vstupuje a žena se otvírá, mužské vědomí se oddaluje a žena se zavírá. Samozřejmě se může žena rozhodnout, otevřít se celému vesmíru, ať muž dělá co dělá. Stejně se může muž rozhodnout, jít do hloubky, i když žena zůstává zavřená. Pak je to ale individuální zážitek. Když muž vytrvá a je pevný v rozhodnutí zůstat v přítomném okamžiku a žena se otevřít, až za hranice kam dohlédne, stane se zázrak.

 

Citát z knihy od Davida Deidy a krátké zamyšlení.
\" Když jste právě v milování v nejlepším, zkuste rozeznat, co je trvale pravdivé, co je hloubkou tohoto okamžiku. Milujte se prostřednictvím svých těl, nikoliv svá těla, ta jsou pouze prostředky, skrze než cítíte a vyjadřujete svojí nejhlubší pravdu, svojí nespoutanou otevřenost, božskou přirozenost, lásku, jíž ve skutečnosti jste. \"

Zamyšlení : Láska není více než tělo, ani naopak, tělo není více než láska. Obojí má stejnou důležitost. Lásku lze prostřednictvím těla vyjádřit - dotykem, slovem, činem. Láska potřebuje tělo k projevení se a tělo potřebuje lásku k životu. Tělo láskou ožívá. Láska dává tělu hlubší smysl žití a bytí. 

 

SPOLEČNÉ SDÍLENÍ

 

SDÍLENÍ PROŽITKŮ s partnerem/kou po SEXU má MAGICKOU moc 🙂 Sdílení prožitků pomáhá k zapamatování. Ukládáme si do paměti, že jsme schopni se nechat dojmout, ohromit a být šťastní.
Sdílení prožitků prohlubuje intimitu s partnerem. Ochota prozradit, co skrýváme uvnitř je aktem skutečné intimity. Nechat druhého nahlédnout do svého vnitřního světa, sdílet něco, co by se jinak nikdo nedozvěděl, sdílet co jsme cítili uvnitř v těle je důvěrné, intimní, spojující a přesahující. Zkuste popsat partnerovi/ce pocity v těle, zkuste je popsat bez hodnocení - krásné, ošklivé atd. Jen popište prožitek jako vjem tepla, světla, chuti, zvuku, barvy. Popište co jste cítili ve svém těle. Hrajte si a uvidíte co se stane.

 

Nádherné přesahující intimní zážitky a život plný radosti vám přejí

Radka a Martin / Mezi-tony